100. dni do startu w Kole
15 kwietnia 2022

Już za 100 dni zawodnicy i zawodniczki Samsung River Triathlon Series zawitają do jednego z najstarszych miast w Polsce – Miasto Koło , który przywilej lokacyjny uzyskał w połowie XIV wieku dzięki królowi Kazimierzowi Wielkiemu. Różne są legendy dotyczące pochodzenia samej nazwy tego pięknego miasta, nam najbardziej podoba się tak, która wiąże się z położeniem geograficznym Koła, leżącego w zakolu rzeki Warty, która w tym miejscu zmienia kierunek z północnego na zachodni i tworząc szeroki łuk oblewa zatacza koło….i tej etymologii nazwy naszego Miasta Partnerskiego się trzymamy.

Przez prawie 300 lat Koło było ważnym– miejscem obrad w ówczesnej Polsce, gdzie zapadały ważne decyzje dotyczące kraju. Nasi ubiegłoroczni triathloniści mogli już zapoznać się z historią miasta i zobaczyć wzdłuż wału ochronnego rzeki Warty, gotyckie RUINY KOLSKIEGO ZAMKU.

Obecnie Koło to ośrodek nowoczesnych technik budowlanych, wyposażenia łazienek, stąd wywodzą się nasi sponsorzy strategiczni Saint-Gobain oraz Geberit , którzy wraz z Fundacją „Jeszcze więcej sportu” współtworzą Samsung River Triathlon Series już kolejny rok.

Dziękujemy Wam, a Was wszystkich zapisanych i jeszcze zastanawiających się czy wystartować zapraszamy do Koła. Sprawdźcie z nami czy historia kołem się zatoczy.

Samsung

Geberit

Saint-Gobain

Gorzów 5 czerwca

Gmina Wronki 19 czerwca

Konin. Tu płynie energia 3 lipca

Miasto Koło 24 lipca

Gmina Międzychód 14 sierpnia

Uniejów Uzdrowisko Termalne 28 sierpnia