Za 100 dni Konin
26 marca 2022

Już za sto dni, widzimy się w kolejnym mieście leżącym w województwie wielkopolskim bezpośrednio nad jedną z największych rzek w Polsce – Wartą . Oczywiście chodzi o Konin, w którym energia płynie od pokoleń, a Samsung River Triathlon Series przekonał się o tym w lipcu ubiegłego roku.

Nasi zawodnicy oraz kibice doskonale już poznali Koniński Rynek, który jest wizytówką tego energetycznego miasta. Triathloniści część trasy rowerowej mieli okazję pokonać wśród zabytkowych kamienic i klimatycznych uliczek. Natomiast strefa finishera i wręczenie nagród odbyło się w niedalekim sąsiedztwie Słupa Konińskiego najstarszego w tej części Europy znaku drogowego, który pochodzi z XII wieku. Biegacze z pewnością pamiętają aleje wzdłuż Warty, a kibice bary oraz restauracje w których uzupełniali swoje zapasy energii.

Warto wystartować w Koninie, ponieważ od mieszkańców, naszych konińskich Partnerów można zarazić się pozytywną energią. Za którą już dziś dziękujemy i nie możemy się doczekać kiedy ponownie zawitamy do tego zielonego miasta, w którym wspólnie z naszym Miastem Partnerski Konin. Tu płynie energia stworzymy jeszcze lepsze widowisko triathlonowe niż w poprzednim sezonie.