Łukasz Kalaszczyński – ambasadorem II edycji Samsung River Triathlon Series
5 kwietnia 2022

Ambasadorem II edycji cyklu Samsung River Triathlon Series został Łukasz Kalaszczyński.

Rodzina i Przyjaciele wołają na Niego – KALACH, a podczas zawodów niezmiennie dopingują krzycząc „DAWAJ KALACH”. W swoją sportową  podróż wyruszył w rodzinnym Płocku. Wielki wpływ na sportowy rozwój miał Tata, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 18. To w „Osiemnastce” zaczął kształtować się Jego sportowy charakter, nauczył się, że w każdych zawodach trzeba z siebie dawać 100 procent.

Jak większość młodych chłopaków chciał zostać piłkarzem. Przez kilka lat biegał za piłką w barwach  ówczesnej Petrochemii. Wciąż ma w pamięci mecze na płockim stadionie, gdy podczas podawania piłek zawodnikom mógł podglądać swoich ówczesnych sportowych idoli.

Równocześnie rozpoczął treningi lekkoatletyczne w klubie MUKLA, gdzie biegał na średnich dystansach 800-1500m. Reprezentując Płock na Mistrzostwach Polski juniorów w biegach średnich oraz przełajowych. Następnie kontynuował treningi lekkoatletyki podczas studiów na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie reprezentując barwy AZS AWF Warszawa.

Po studiach trenerskich przez 6 lat był trener w UKS G-8 Bielany Warszawa, gdzie zajmował się przygotowaniem wytrzymałościowym pięcioboistów nowoczesnych. Wśród podopiecznych Łukasz Kalaszczyński są medaliści Mistrzostw Polski i Europy, a jeden z wychowanków reprezentował Polskę na IO w Tokio

Obecnie nasz ambasador prowadzi indywidualnie zawodników startujących amatorsko w triathlonie oraz bieganiu. Jego podopieczni to: początkujący triathloniści oraz biegacze, ale także doświadczeni zawodnicy startujący na Mistrzostwach Świata IM 70.3, IM 140.6, Medaliści Mistrzostw Polski oraz Europy w kategoriach AG.  

W triathlonie Łukasz Kalaszczyński debiutował w barwach płockiej Delty. Jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski na dystansach Half IronMan, IronMan oraz w duathlonie. Stałem na podium wielu prestiżowych zawodów w Polsce oraz na Świecie. W 2017 roku zostałem wybrany najlepszym polskim triathlonistą.

O Jego przygotowaniach, startach w zawodach można poczytać więcej na blogu: https://dawajkalach.pl