Za 100 dni pierwszy start
26 lutego 2022

Inauguracja tegorocznego sezonu Samsung River Triathlon Series nastąpi w nowym  mieście na mapie triathlonowych zmagań oczywiście położonym nad Wartą- w Gorzów Wielkopolski. Jest to nietuzinkowe miejsce, które zasługuje na odwiedziny nie tylko w dzień zawodów.

Gorzów  przecina rzeka Warta oraz Kanał Ulgi, przez co podzielony jest na dwie części. Podobnie jak wieczne miasto-Rzym jedna z dwóch stolic województwa lubuskiego spoczywa na 7 wzgórzach. To przepiękne miasto nad Wartą pełne jest kolorów przede wszystkim zielonego. Gorzów Wielkopolski zalicza się do jednych z najbardziej zielonych miast Polski. Mało kto wie, że to piękne miejsce posiada aż posiada 9 parków i 141 zieleńców, w jego granicach występuje też zwarty kompleks leśny stanowiący fragment Obszaru Chronionego Krajobrazu „Wysoczyzna Gorzowska”.

Odwiedzając Gorzów nie możecie pominąć zabytków historycznych, murów obronnych z XV w., licznych kościołów ewangelickich, urokliwego spichrza czy Studni Czarownic, z którą związana jest legenda o trzech siostrach.

Gorzów Wielkopolski, nie przez przypadek został wybrany przez Organizatorów na miasto otwierające sezon, ale przede wszystkim ze względu na swą nietuzinkowość oraz łączenie w znakomity sposób wydarzeń. Miasto w sezonie rozbrzmiewa dźwiękami katarynek oraz jazzu, dźwiękiem kół na torze żużlowym, połączony z kurzem, a wszystko to łączy się świetnie w jedną znakomitą całość – Gorzów nad Wartą.

W imieniu włodarzy Miasta Partnerskiego zapraszamy zawodników, kibiców i całe triathlonowe rodziny, aby sami  mogli zobaczyć długi nadwarciański bulwar, na którym czas odmierza słoneczny zegar Unii Europejskiej, poznać gorzowskie smaki w strefie gastronomicznej, przede wszystkim w przycumowanej do brzegu Warty kawiarence czy po odpocząć po zmaganiach na pobliskiej miejskiej plaży, która w sezonie letnim zachęca do odpoczynku i opalania.

To tylko nieliczne atrakcje, zapraszamy do Gorzów Wielkopolski- startujemy już 5 czerwca.

W Gorzowie, tak jak i w pozostałych miastach:

Gmina Wronki

Konin. Tu płynie energia

Miasto Koło

Gmina Międzychód

Uniejów Uzdrowisko Termalne

czekają na Was dwa dystanse do wyboru 1/4 IM i 1/8 IM indywidualnie lub w sztafecie, fantastyczna atmosfera, niepowtarzalne emocje i MEGA nagrody.

NIE MOŻECIE TEGO PRZEGAPIĆ.

Zachęcamy do zapisów.