Zostań częścią wyjątkowego triathlonu
12 stycznia 2023

Zostań częścią czegoś wyjątkowego, najmłodszego cyklu triathlonowego w Polsce w sezonie 2023, który ponownie zagości w sześciu- już można powiedzieć zaprzyjaźnionych miastach, położonych niezmiennie nad rzeką Wartą. W nadchodzącym roku Samsung River Triathlon Series postara się zaskoczyć zawodników nie tylko nowościami w trasach, ale także utrzymać poziom zawodów dobrze już znany od 3.sezonów. Zapisy rozpoczęły się punktualnie 4 stycznia 2023 roku o godz.18 i z każdym dniem listy startowe zapełniają się.

Więc jeżeli chcecie zrealizować swoje noworoczne cele, koniecznie musicie zostać częścią River Triathlon, ponieważ z nami WARTOspróbować.

W sezonie 2023 roku zawodnicy będą mogli rywalizować standardowo na jednym z dwóch dystansów:

  • 1/4 IM – 0,95 km pływania, 45 km jazdy na rowerze i 10,55 km biegu;
  • 1/8 IM – 0,475 km pływania, 22,5 km jazdy na rowerze i 5,25 km biegu;

Zarówno indywidualnie, jak i w sztafecie. Start etapu pływackiego odbywać się będzie tak jak dotychczas w formule „startu falowego” czyli rolling start, który gwarantuje komfort podczas wejścia do rzeki zawodnikom rozpoczynającym przygodę z triathlonem. Forma ta, utrwaliła się w czasie pandemii.

Dokładnie w pierwszą niedzielę czerwca miłośnicy River triathlon rozpoczną sezon na ziemi lubuskiej w Gorzowie Wlkp., który tak spodobał się nie tylko włodarzom czy  organizatorom, ale zawodnikom, że drugi raz będzie miastem inaugurującym kolejny  3. sezon Samsung River Triathlon Series.

Tutaj na znających z ubiegłorocznego startu zawodników czekać będzie zmiana, ale szczegółów nie zdradzamy. Pływanie odbędzie się w oczywiście jak w całym cyklu w Warcie, trzeciej pod względem długości rzece w Polsce. Trasa kolarska zostanie poprowadzona w całości po terenach powiatu gorzowskiego. Będą również zmiany dotyczące trasy biegowej, które zwiększą rywalizację na ostatnich metrach.

Drugie miasto w 3.sezonie – Międzychód – 25 czerwca 2023 r.

Drugą lokalizacją w nadchodzącym sezonie będzie tym razem Międzychód, podobnie jak Gorzów Wlkp. Miasto, które do cyklu dołączyło w 2022r. Po raz kolejny zawodnicy pływać będą w rzece Warcie, wyścig rowerowy odbędzie się ulicami Międzychodu i Bielska, a na końcu zawodnicy pobiegną wzdłuż miejskiej obwodnicy.

Wronki – 2 lipca 2023 r.

Po tygodniu , zawodnicy spotkają się we Wronkach, miejscu gdzie dwa lata temu wszystko się zaczęło. To już będzie 3 start w tym mieście znanym z przepięknej trasy kolarskiej w cieniu drzew oraz idealnej nawierzchni idealnej do poprawiania rekordów życiowych Natomiast ostatnie kilometry trasy biegowej zraszane są kroplami wody, co ułatwia zawodnikom dotrzeć do mety. Dotychczas Wronki zaskakiwały zawodników, kibiców i samych organizatorów- Fundację „Jeszcze więcej sportu” tropikalną temperaturą. Wronki, to przede wszystkim miasto sponsora tytularnego- firmy Samsung, dzięki któremu zawodnicy mogą liczyć na nagrody w postaci wysokiej klasy sprzętu AGD – lodówek i pralek najnowszej generacji. Podczas triathlonu we Wronkach na obu dystansach będzie prowadzona klasyfikacja pracowników firmy Samsung oraz Ogólnopolskie Mistrzostwa Funkcjonariuszy i Pracowników Służby Więziennej na dystansie 1/8 IM.

Koło – 23 lipca 2023 r.

Po trzytygodniowej przerwie, zawodnicy będą mogli powrócić na kolskie trasy, to już będzie półfinał. To miasto pozostałych sponsorów tego najmłodszego cyklu triathlonowego. Szybka trasa i bardzo lokalizacja w sercu Polski sprawiają, że zawody zadomowiły się w Kole. Po raz kolejny zostaną rozegrane Ogólnopolskie Mistrzostwa Inżynierów na dystansie 1/4  IM.

W piątym mieście cyklu popłynie energia-Konin – 13 sierpnia 2023 r.

Dotychczas atutem konińskiej edycji jest bardzo atrakcyjna lokalizacja strefy zawodów – w samym centrum pięknego energetycznego Miasta, a także bardzo widowiskowy etap pływacki, który można było podziwiać z kawiarni położonych przy trasie biegowej. Niestety z powodu renowacji płyty rynku, trasa kolarska oraz strefa zawodów ulegnie zmianie. W ubiegłym sezonie sztafeta prezydencka dała początek nowej triathlonowej tradycji sztafet VIP, liczymy na kontynuacje tej tradycji również w 2023 r.

Finał w stolicy polskich term -Uniejów – 27 sierpnia 2023 r.

W tym termalnym mieście wśród przepięknego bulwaru nadwarciańskiego oraz uniejowskiego parku zawodnicy już po raz trzeci będą mogli biec na ostatniej prostej całego sezonu. Właśnie tutaj nagrodzeni zastaną wszyscy finiszerzy całego cyklu oraz najlepsi zawodnicy zarówno w kategoriach OPEN jak i wiekowych. Podczas etapu biegowego zawodnicy będą mieli do pokonania urokliwe ścieżki uniejowskiego parku.  Na zakończenie meta zawodów usytuowana w bezpośrednim sąsiedztwie Term Uniejów i rzeki Warty, która jest wiodącym, najważniejszym elementem całego cyklu.

Zapisy na cykl ruszyły 4 stycznia 2023 roku. Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące eventu znajdują się na stronie internetowej https://rivertriathlon.pl/ oraz na profilach społecznościowych Samsung River Triathlon Series.

Gorzów
Gmina Wronki
Konin. Tu płynie energia
Miasto Koło
Gmina Międzychód
Uniejów Uzdrowisko Termalne

MK