Sponsor strategiczny- Saint-Gobain
13 maja 2022

„Kolejnym Sponsorem Strategicznym drugiej edycji Samsung River Triathlon Series została kolejny raz Firma Saint-Gobain , która również pochodzi z Miasto Koło , naszego Miasta Partnerskiego.

W Polsce Grupa Saint-Gobain obecna jest od ponad 25 lat. Jest jednym z największych inwestorów zagranicznych. Nad Wisłą posiada 25 zakładów i zatrudnia ponad 7500 pracowników. Wartość obrotów Saint-Gobain w Polsce w 2018 roku wyniosła ponad 5 mld PLN. Misją firmy Saint-Gobain jest tworzenie wspaniałych miejsc do życia i podnoszenie jakości codziennego życia ludzi. Tak zrodziła się koncepcja budynków w standardzie Multi Comfort. Standard Multi Comfort polega na projektowaniu, budowaniu i remontowaniu domów, biur, szkół, szpitali i innych budynków w sposób zapewniający wygodę, sprzyjający zdrowiu i dobremu samopoczuciu i przyjazny dla środowiska. Grupa Saint-Gobain w znajduje się w gronie Najlepszych Pracodawców. W 2021 roku po raz ósmy otrzymali certyfikację Top Employers Polska 2021 i Top Employers Europa 2021. Mało kto wie, że Grupa Saint-Gobain to ponad 350 lat tradycji w projektowanie, budowaniu i remontowaniu.

Historia Saint-Gobain rozpoczęła się bowiem w 1665 roku, kiedy na mocy edyktu króla Ludwika XIV Jean-Baptiste Colbert, ówczesny minister finansów założył w Paryżu pierwszą manufakturę szkła pod nazwą Manufacture des Glaces de Miroirs. Produkcję szkła w fabryce w miejscowości Saint-Gobain rozpoczęto trzy lata później. ( zob. https://www.saint-gobain.pl/o_nas/sg_na_swiecie/sg_historia ).

Dzisiaj @Saint-Gobain tworzy, produkuje i dystrybuuje materiały, a także proponuje rozwiązania mające ważny wpływ na jakość życia każdego z nas oraz na naszą wspólną przyszłość. Udogodnienia przez Firmę wdrażane zapewniają komfort, co stanowi odpowiedź na wyzwania naszych czasów, takie jak ekologiczne budownictwo, oszczędne gospodarowanie zasobami oraz przeciwdziałanie zmianom klimatycznym .

Jesteśmy dumni, że Firma Saint-Gobain zaufała nam kolejny raz i dołączyła do nas. Więcej na temat Firmy i najnowszych rozwiązań technologicznych można dowiedzieć się na www.saint-gobain.pl , a także spotkać się z przedstawicielami Grupy w naszej strefie finishera .

Zapraszamy. Musicie być z NAMI.

Sezon zaczynamy już 5 czerwca w Gorzów.