Triathlon znad Warty
25 grudnia 2023

Organizatorem jedynego w swoim rodzaju SAMSUNG River Triathlon Series, pierwszych triathlonowych zmagań na ziemi lubuskiej (Gorzów Wlkp.) , w Wielkopolsce (Wronki, Konin, Koło, Międzychód) i na ziemi łódzkiej (Uniejów) rozgrywanych na rzece Warta jest Fundacja „Jeszcze więcej sportu” . W sezonie 2024 cykl składać się będzie z 6 etapów i ma charakter ponad regionalny. Organizator zauważył niszę w miastach przez które przepływa rzeka Warta, dlatego podjął się trudnego wyzwania w czasie pandemii rozpowszechnienia tego typu triathlonów technicznie z całą pewnością trudniejszych do rozegranie, ale zdecydowanie bezpieczniejszych, a co za tym idzie bardziej widowiskowych dla osób kibicujących, bowiem rywalizację można obserwować z mostów znajdujących się na trasie, a także wzdłuż brzegów rzeki.

Głównym założeniem Samsung River Triathlon Series, jest to że  zawody będą rozgrywane na dwóch najbardziej popularnych dystansach 1/8IM oraz 1/4IM.

Celem Samsung River Triathlon Series, jest:

  • popularyzacja triathlonu w miastach, które nie mają dostępu do jeziora;
  • obalenie mitu, że pływanie w rzece jest bardziej niebezpieczne niż w jeziorze;
  • popularyzacja i ukazanie walorów turystycznych regionu, w którym rozgrywane są zawody;
  • wyłonienie najlepszego zawodnika i najlepszej zawodniczki całego cyklu;
  • integracja pokoleń poprzez wspólne uczestnictwo w zawodach sportowych;
  • upowszechnienie triathlonu jako międzypokoleniowego sposobu spędzania wolnego czasu;
  • propagowanie aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia w obecnej sytuacji pandemicznej.

Atmosfera towarzysząca zdrowej rywalizacji sportowej wyzwala w ludziach mnóstwo pozytywnej energii, a także emocji. Natomiast wspólne doświadczenia  i wspomnienia, sprawią że zarówno zawodnicy, jak i kibice stają się sobie bliżsi. SAMSUNG River Triathlon Series, jest pierwszą i najmłodszą tego typu imprezą sportową wartą nad rzeką- Wartą rozpowszechnienia. Z całą pewnością warto spróbować razem z SAMSUNG River Triathlon Series, ponieważ na zwycięzców w każdym etapie czekają wartościowe nagrody, których fundatorami są sponsorzy i partnerzy cyklu.